Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #6756

    Postovani doktore, molim Vas za pomoc, u panici sam. Odjednom mi se pojavila vrtoglavica, propadanje tla pod nogama, gubljenje ravnoteze, duple slike dalje od pola metra, a kad gledam jednim okom vidim normalno, i trnjenje u sakama. Nakon nedelju dana simptomi su poceli da se povlace sami od sebe (uzimala sam samo vitamine), da bi se do druge nedelje potpuno povukli. Uradila sam MR mozga, koja je potpuno u redu, osim laganog problema sa sinusima (lak edem sluznice levog maksilarnog sinusa), uzela Hemomycin. U panici sam jer se pominje multipla skleroza. Molim Vas da mi odgovorite da li to moze biti s obzirom da je MR u redu i da se sve samo od sebe povuklo? Predstoji mi da uradim evocirane potencijale. Ima li razloga za paniku, i treba li kroz neko vreme ponoviti MR? Jedino sto pominju kao eventualni drugi uzrok jeste sto sam bila dugo na direktnom udaru klima uredjaja, pa moguc ohladjen ocni nerv (moze li sve ovo od toga nastati??), ili vratna cirkulacija je sam zbog povrede pre toga mirovala mesec dana. Hvala puno! Pozdrav.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Postovana,
      za multiplu sklerozu je potrebno dosta toga da bi se dokazalo (MR, EP, LP, ocni pregled, pozitivan neuroloski pregled). Na osnovu ovoga sto ste mi napisali ne verujem u to, pre bih to pripisao problemima cirkulacije usled prinudnog polozaja glave zbog povrede. Javite se sa nalazima.