Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #6753

    Postovani, ne znam da li cu pravom lekaru postaviti pitanje. Imam 27 godina. Interesuje me kako delovati kada su pritisci veoma blizu? Imam uglavnom nizak pritisak, oko 105/75, ali cesto mi se snizi na 95/75 ili bude 100/80. Nekad razlika bude i samo 15. Tada me uzasno boli glava i tera na povracanje. Inace se desava i da skoci na 130/90. Primetila sam da varira dosta kad se menja vreme, ali mi treba savet sta od lekova da popijem narocito kad padnu oba ispod 100. Analgetici mi ne pomazu. I da li se pritisci mogu normalizovati u trudnoci? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Postovana,
      pitanje je vise bilo za kardiologa ali nema veze. normalno je da se pritisak menja pri promeni vremena. Da bi "naterali" gornji (sistolni) i donji (dijastolni) pritisak da se odvoje i da bi podigli ionako nizak pritisak treba da ili pojedete nesto slano (supa, salata na pr. ili grickalice) ili da popijete vecu kolicinu tecnosti odjednom (kisela voda, obicna voda, sokovi i sl., sumeci Vit C, sumeci Mg, moze i kafa). U trudnoci pritisak uglavnom bude visi nego pre trudnoce. Ne preporucujem lekove za podizanje pritiska