Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #6733

    Poštovani dr. Nikola,prvi put vam postavljam pitanje,a pitanje je u ime mog brata,jer on nije u mogućnosti!Glava ga boli unazad 5-6 mjeseci stalno sa različitim intenzitetima.ct glave uredan,orl uredan,nalaz neuropsihijatra uredan,očni nalaz uredan,stomatol.nalaz uredan.MRI cervikalne kičme:BLAGO ISPRAVLJENA FIZIOLOŠKA KRIVINA VRATNE KIČME.Ukupan nalaz odgovara POLIDISKOPATIJI MANJEG STEPENA RAZVOJA I INICIPIJENTNOJ KORPORALNOJ SPONDILOZI.Preporučena fizikalna terapija. Mene zanima nešto više o tome šta da se radi i kako?Kako da se ponaša da li se moze izliječiti?UNAPRIJED VAM SE ZAHVALJUJEM ! SRDAČAN PZDRAV

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Postovana,
      na prvom mestu je neuroloski pregled. Potom navedene dijagnosticke metode. CT mozga je orjentativan za "obicne" glavobolje, u tom smislu je bolji MR mozga (eventualno sa angiografijom), EEG, laboratorija. Ako je sve to uredno onda mozemo govoriti o vratnoj kicmi kao uzroku i daljoj terapiji.