Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6649

    Aman doktore pomagajte! Malo se salim i izvinjavam se zbog toga. Da nisam ovde gde jesam, ne bih vam ni pisao, vec bih posetio najblizeg neurologa. Naime, ja sam u Iranu i verujte, da mi je problem naci nekog strucnog. Ne zbog njihovog kvaliteta, vec zbog toga, sto je cesto problem i vreme i posao, pa i samo sporazumevanje. Ja znam, da cete me savetovati kao i vecinu, tj. da posetim neurologa. Meni je to za sada neizvodljivo, sto zbog samog posla koji obavljam, sto zbog pomenutih razloga. Dakle,.. Moj, ako mogu reci problem, je sledeci: Poigravanje misica po citavom telu. Doduse, najcesce i skoro bez nekog duzeg prekida, se to desava sa desnom rukom: uglavnom vanjski deo tricepsa, vanjski deo podlaktice, donekle i unutrašnji, triceps ispod miske... Ponekad mi zatrzaju i misici na butinama, ali retko, tek nekoliko puta na dan..... Tesko je reci kada je to konstantno poigravanje misica pocelo, ali ja sam ga postao svestan pre neke 3 sedmice.... Pre nekih pola godine, mozda i malo jace, imao sam trzanje misica na ledjima. Radi se (oprostite mom nepoznavanju strucnih izraza) misicu koji se nalazi ispod pazuha i na vanjskoj je strani - radi se o levoj strani. To je trajalo nekoliko dana, i to po ceo sat pa prekida pomalo itd.... Postovani doktore, ja znam da je ovo premalo za bilo kakvu pribliznu diagnozu. Znam takodje, da vam ne bih puno pomogao ni kad bi rekao, da sam jako cesto pod stresom; da me i kicma nekoliko puta secnula tako, da nisam mogao ni da se pomerim; da sam pre desetak godina prilikom dizanja teskog predmeta povredio misice na prsljenovima. Radi se o gornjim ledjnim prsljenovima. Nemam ama bas nikakvih nalaza sa sobom, u ovoj dalekoj zemlji. Secam se samo, da mi je specijalista tada rekao, da se ta moja povreda zove jos i bolest kopaca u rudniku. Sve ovo vam nece previse znaciti.. Ja vas i ne molim za diagnozu, vec da me savetujete, kako ovo da ublazim do povratka u otadzbinu. Pored relaksacije, dali bi trebalo praktikovati kakve vezbe, piti neke vitamine itd... Unapred zahvalan, Marko P.S. Da ne zaboravim, ponekad mi zatitraju i misici na bradi, ali za kratko, kao i misici grudi. A ponekad, kada sam kao sada oslonjen sa obe ruke od sto osecam neko vibriranje unutar kompletnih misica grudi..

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.
    • Postovani,
      potpuno ste u pravu kada ste rekli da je tesko na ovaj nacin postaviti dijagnozu a samim tim i odrediti pravu terapiju. Treba da se uradi EMNG (elektro mio neuro grafija) snimanje koje ce pokazati sta je sa misicima. sto se tice kicme tu su  potrebne dodatne informacije da li se radi o discus herniji ili necem drugom (za to treba CT kicme ili MR). Sto se tice terapije kod bolova mozete koristiti tbl.Movalis 7,5mg 1-2x1, drag.Beviplex 3x1 (redovno uzimajte to je kompleks B vitamina koji pomaze oporavak nerava), tbl.Tetrazepam 1x1 (za miorelaksaciju, tj.opustanje misica sa najmanjim sedativnim efektom). Nadam se da sam vam pomogao.