Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6637

    Postovani, Moja rodjena sestra i njena cerka od 3,5 god.Imaju Danndy Walker-ov sindrom.Sestra se do skoro vodila pod dijagnozom cerebralne paralize,dok se nije porodila i dok nije primetila iste simptome koje je nasa majka primetila kod nje posle 6 meseca zivota. Nakon sto su odradjene analize dnk,otkriveno je da je u pitanju D.W.sindrom. Interesuje me dalji tok ove malformacije...naslednost,sta se moze uciniti da se stanje poboljsa(sestra je prohodala sa 3,5god.a njena cerka jos uvek ne hoda sama). Kakave su prognoze i da li sam i ja nocilac tog gena? hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.
    • Postovana,
      radi se o jednom obliku hidrocefalusa (patolosko povecanje kolicine likvora - mozdane tecnosti sto moze biti praceno povecanjem glave u ranom detinjstvu). poseban oblik hidrocefalusa je Dandy-Walkerov sindrom (za razliku od Dandy-Walkerove malformacije gde se radi o problemu sa sazrevanjem malog mozga) u kome su otvori za prolaz likvora urodjeno zatvoreni. Za dalje informacije predlazem da se javite decijem neurologu sa nalazima.