Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6548

    Postovani doktore,vec neko vreme osecam trnce ili blage grceve u listovima na nogama kao i napetost u vratu i izmedju lopatica,kao da mi je nekakva zategnutost u celim ledjima.Nije to nekakva bol ali osecam i neprijatan osecaj u prednjem delu grudnog kosa koji kod mene izaziva osecaj panike i straha.Isao sam kod kardiologa i tamo je po rezultatima sve u redu.Molim vas za savet jer zbog ovog neprijatnog osecaja pocinjem da osecam nekakvu depresiju.Inace sam na radnom mestu vezan za racunar i uglavnom duzi period provodim u sedecem polozaju.

    Odgovoreno: 13. 06. 2008.
    • Postovani,
      vas podatak o uslovima rada daje opravdanje za vase tegobe. dugo sedenje predstavlja problem za kicmu. Uradite rentgenski snimak vratne kicme, MR lumbosakralne kicme i javite se sa nalazima. Radi se o promenama na vratnoj i slabinskoj kicmi u smislu spondiloze i diskartroze ali je moguca i discus hernia a snimanja nam trebaju da bi odredili dalju terapiju i tretman. Do tada ako osecate ukocenost i izrazenije tegobe mozete povremeno da uzimate tbl.Tetrazepam 1x1 (za opustanje) i tbl.Movalis 7,5mg protiv bolova i trnjenja. Izbegavajte tezi fizicki napor, izlaganje promaji, susenje znoja na ledjima, spavajte na tvrdjem krevetu.