Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64938

    Imam 53 godine. Pušim skoro 20 godina do jednu kutiju dnevno. Imam dijagnostikovanu astmu bronhijalnu i upalu perikarda. Dosta dugo imam manje ili veće bolove u lumbalnom predjelu kičme. Poslednji nalazi koje je tražio moj izabrani doktor su: alp=68 u/l; fib=4, 0 g/l; sedimentacija eritrocita=18/36; rtg l/s kičme=discarthrosis l4/l5, sa dijagnozom morbi articulorum alii. Molim vas da mi da li je za ovako dijagnostikovano oboljenje korisno banjsko liječenje, npr. U pribojskoj banji, o kakvom se oboljenju radi i šta mi je dalje činiti? Mnogo hvala!

    Odgovoreno: 16. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o deformitetu kicme. Naravno da je korisna rehabilitacija ali da bi dijagnostika bila potpuna morate uraditi ct ili mr ls kicme (nije dovoljan obican rentgen) kao i emng nogu. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl. Dexomen 2x1, tbl. Mydocalm 3x1, tbl. Milgamma 100 2x1.