Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64910

    Poštovani dr. Vukašinović. Oprostite na smetnji, ali imam jedan problem. Otac mi je prije sedam dana radio mr ls kralježnice, pa me zanima vaše mišljenje o nalazu koji sam prepisao u cijelosti. "učini se multiplanarni i multisekvencijalni pregled mr kralježnice. Na seriji učinjenih presjena vidi se alordoza primjereno visokih trupova kralježaka uz održanu dorzalnu interkorporalnu liniju. Vidljivo suženje i. V. Prostora u nivou l4/l5 i l5/s1 uz niži intenzitet signala i. V. Diska te reaktivne promjene pokrovnih ploha priležećih kralježaka sve u smislu deg. Promjena. Na seriji aksijalnih presjeka u nivou l4/5 vidi se dorzalna desnostrana intraforaminalna minimalna protruzija disk osteofit kompleksa sa blagom redukcijom širine neuralnog foramena. U nivou l5/s1 vidi se dorzalna desnostrana paracentralna, subartikularna i intraforaminalna protruzija disk osteofit kompleksa, oko 10 mm koja uz deg. Promjene interfasetarne artikulacije s desne strane dovodi do redukcije prednjeg epiduralnog prostora i izrazite stenoze lateralnog recesusa i neuralnog foramena desno. U ostalim nivoima ne vidim protruzije i. V. Diska. Conus medulare završava u visini l1/2 i. V. Prostora. Prikazani dio medule spinalis je urednih intenziteta signala. Zaključak: kompresija korijena l5 i s1 desno sa disk osteofit kompleksom i deg. Promjenama interfasetarne artikulacije u nivou l5/s1. " molio bih vas ako me možete savjetovati što dalje napraviti, uzevši u obzir ovaj nalaz. U nadi skorašnjeg odgovora, srdačno vas pozdravljam i unaprijed zahvaljujem. Ivan sabljić