Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64584

    Radioloski nalaz: rdg ls kicme pocetne degenerativne promene na telimalumbalne kicme. Suzenje zadnje trecine l5s1medjuprsljenskog prostora. Nalaz od elektromioneurografiju. Emg pregledom registrovani su denervacioni potencijali svih oblika u manjoj kolicini u m. Edb dex i manjoj do umerenoj u m. Abd. Hall. Dex. Ampneurogeno izmenjeni po tipu proksimalnije neurogene lezije uz lako redukovan inervacioni uzorak. Eneg pregledom dobijen je neurogeni tip m odgovara i uredne terminalne latence i motorne brzine provodjenja. Emneg nalaz ukazuje na hronicnu poliradikalnu lezijul-4s1 desno lakseg do umerenog stepena sa prisutnim znacima aktuelnog aksonskog trpljenja korena s1 lakseg do umerenog i l5 lakseg stepena. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 11. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Emng nalaz pokazuje tesko ostecenje i trpljenje nerava zbog verovatne discus hernije u slabinskom delu kicme. Ali za dalji tretman nije dovoljno uraditi rentgen vec se mora uraditi ct ili mr ls kicme. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl. Dexomen 2x1 kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1 za opustanje misica, tbl. Milgamma 100 2x1 za ishranu komprimovanih nerava.