Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64511

    Postovanni doktore, mozete li mi protumaciti emng nalaz? Emg pregledom spontano u mirovanju denervacioni potencijali tipa fibrilacija registruju se u m. Extensor digitorum brevis i nesto manje u, m abductor hallucis. Kod voljne inervacije retistruju se siri u visi potencijali, koji odgovaraju kompenzatornim jedinicama u navedenim misicima stopala i umjereno reduciran inervacioni uzorak. Brzina motorne provodljivosti u fizioloskim granicama. Latenca f potencijala n. Peroneusa je nesto produzena. Emng nalaz pokazuje da se radi o hronicnoj radikulopatiji l5, s1 sin. Sa znacima i aktuelnog aksonskog trpljenja u podrucju ovih korjenova. Srdacan pozdrav, milica