Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64493

    Postovani doktore, molim za vase misljenje povodom bolesti 17-ogodisnjeg djeteta. Rijec je o hidrocefalusu po rodjenju. Radjen je sistem vp shant sa 2 mjeseca starosti djeteta. Dijete se posle toga dobro osjecalo do 11 godine kada mu je sistem okracao. Sistem je produzen tada i poceli su da mu se javljaju tikovi, koje su doktori svrstali u grupu epilepsije. Tada mu je prepisan lijek karbapin koji pije do danasnjeg dana. Tikovi su tada prestali i do danasjeg dana nije bilo nikakvih napada. Na redovnoj kontroli doktorka je napisala sledeci nalaz: eeg u budnom stanju. Oa nestabilna, mjesovitih frekvencija sa dominacijom aktivnosti alfa tipa frekvencije 9-10 hz umjerene amplitude, posteriorne hz. Vb dobro izrazena. Biljeze se kraci nizovi kao i paroksizmi strmih talasa frekvencije 2-3 hz sa akcentuacijom iznad prednjeg regiona. Odgovori na hv i fs simetricni. Doktorkin zakljucak: spora disfunkcija sa akcentuacijom iznad anteriornih regiona. Nakon ovoga doktorka je prepisala tablete tegretol cr 2x1. Molim vas za misljenje i savjet da li treba (i koga po vasem misljenju) da potrazim strucno misljenje za dijete u beogradu, posto zivim u podgorici? S postovanjem, mirjana