Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6432

    Postovani doktore:Imam 21godinu!Imala sam "absans ataci"i pila tablete "eftil-re" od svoje 13-te do 15-te godine. U 17-oj godini dobila sam prvi epi-napad i pila iste lekove jos oko godinu dana. Na snimanjima NMR i EEG koje smo radili je sve bilo u fizioloskim uslovima! Pre par dana sam imala opet epi napad i sve napade sam imala bili su po ustajanju iz spavanja!!! Zadnji napad pre toga bio je pre dve godine. Zelim da osnujem porodicu i zelim da znam da li ja to uopste mogu? I jer mozete da mi preporucite neke analize koje bi mogle da se urade jer mi je dosta odgovora koji glase da je sa mnom sve u redu a da se epi napad ponovi??? Unapred hvala!!! Veliki pozdrav od Dijane iz Pirota!!!

    Odgovoreno: 10. 06. 2008.
    • Postovana,
      naravno da mozete da osnujete porodicu ali sa redovnim kontrolama i eventualnom terapijom. Potrebno je da uradite EEG nakon deprivacije spavanja (nespavanje jednu noc ili nekoliko sati) jer je to provokativnije snimanje od obicnog EEG i najcesce pokazuje epilepticni fokus. Uradite i laboratoriju sa elektrolitima. Potom bi se odredila terapija.