Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64123

    Poštovani doktore, imala sam pre tri nedelje moždani udar, praćeno vrtoglavicom, gubitkom ravnoteže (u desnu stranu) , utrnulost desne strane lica, desne ruke i otežanog govora. Neurološki nalaz registrovan konvergentni strabizam desnog bulbusa. Hornerov znak desno, ugašen faringealni refleks uz nemogućnost gutanja, dizartričan govor ataksija desnih ekstremiteta, astazija i abazija (nihss=7, mrs=iv) . Laboratorija u granicama referentnih vrednosti. Urađen mri pregled endokranijuma. Zaključak je: akutni infarkt posterolateralnog aspekta m. Oblongate desno. Mr angiografija: oslabljen protok u levoj av, značajnije u v5 segmentu te u levoj aca1. Srednje izražena stenoza kaveroznog segmenta leve aci. Sada sam trenutno kod kuće mogu samostalno hodati uz povremeno blage vrtoglavice i upućena sam na rehabilitaciju. Molim vas za pojašnjenje ovih nalaza. Hvala vam puno.