Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64091

    Postovani, zamolila bih za savet ili preporuku. U pitanju je moja mama, ima 52 godine. Sinoc je imala jako nizak pritisak, digitalni aparat je pokazao 60/40, i utrnuo joj je jezik. Pritisak je i merila upravo zato sto joj je vrh jezika utrnuo. Posle slane vode pritisak je naravno skocio na 100/70. Da napomenem da joj je inace normalan pritisak 90/60, da ima migrene oduvek, a u poslednje vreme sve cesce, i kad joj se dese na svoju ruku pije amigren, koji joj jedini pomaze. Inace ide na kontrole kod neurologa, medjutim relativno skoro je pokusala da zakaze jer je levo rame bilo potpuno utrnulo, ali su oba lekara na bolovanju do septembra, tako joj je receno. Da li je ovo sve posledica ili prethodnica migrene, ili je nesto drugo sto je urgentno, u kom slucaju bih se naravno snasli za drugog lekara? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Pritisak nema veze direktne sa migrenom, jedino indirektno pad pritiska ili porast moze biti okidac za napad. Ali, ako nikad do sada nije uradila eeg i mr mozga, treba da uradi sto je obrazac za svaku ozbilniju glavobolju. Do tada preporucujem tbl. Mg 240 forte 1x1 svakodnevno uz tbl. Amigren (ili imigran) po potrebi.