Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64088

    Pre godinui po dana osetio sam trnjenje leve ruke i noge uz smanjenu mogućnost pokreta. Te tegobe se i dalje javljaju češće pri većem naporu. Uradio sam emg snimanje i nalaz je sledeći: emg pregledom ispitanih mišića u relaksaciji, registruje se normalna inserciona aktivnost i odsustvo denervacija. Minimalne volje kontrakcije daju lako povećanje količina neurogeno i neuroatki promenjen aampmj pretežno po tipu hronične proksimalne neurogene lezije levo, uz očuvan broj mj i interferentan inervacijski uzorak pri maksimalno voljnim aktivacijama svih navedenih mišića levo. Eneg pregledom registruje se neurogeni tip m vala za n. Tbialis i sin et n. Peroneurs. Comm. I sin. Redukovanih amplituda pri p/d stimulocijma uz produžene tl i latence f. Odgovora za navedene nerve. Latenca h refleksa za m. Gastrocnemiusu bill (2l) produzene sbp i mbp uredne za datu visinu (189cm) uz prodzzene dl i redukovanih amplituda senzitivnih neurograma za n. Tibialis i sin. Celokupan engeg nalaz upućuje na postojanje znakova za rezidualnu leziju korenova l5/si i sin lakšeg stepena izrazenosti. Emneg nalaz indikativan za hroničnu senzorimotornu polineuropatiju na de izrazenije levo, primarno demijelinizacionu laškeg stepena izrazenosti. Kl. Nalaz prisutnu ritimicki horizonalni ny stepena i po aleksanderu uz naznacene dy pri pogledu udesno. Molim vas za mišljenje i preporuku. S poštovanjem poštovani, potrebno je da uradite mr mozga, komplet evocirane potencijale i po potrebi imunolosku analizu likvora. Verovatno vam je to predlozio i vas neurolog. Javite se sa nalazima. Poštovani, hvala vam na odgovoru na moje prošlo pitanje. Nakon urađenog mr mozga nalaz je sledeći: u moždanom parenhimu supra i infratentorijalno, ne vide se zone patološki izmenjenog is. Regija kraniocervikalnog prelaza je bez patološkog sadržaja. Komorni sisem je u celini normalnog izgleda i položaja. Subarahnoidni prostor baze i konveksieta mozga je proširen, uz prominentne parivaskularne prostore, bez patološkog sadržaja. Orbite su urednog nalaza. Mr nalaz ukazuje na kortikalne reduktivne promene, sura i infratentorijalno. Molim vas za mišljenje i dalju preporuku. S poštovanjem