Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #64065

    Postovani, molim vas da mi pojasnite nalaz eeg-a. Dete ima 8 god. . . . . Eeg nalaz-osnovna aktivnost je srednje izrazena, vise voltirana, 50-70uv, lako iregularna i spora alpha (8-9 cps) i sa srednje izrazenim efektom vizuelne blokade. Nema signifikantne asimetrije strana po frekvenci i amplitudi. U toku hv-a, pojava fizioloskog usporenja, koja se vraca na osnovu aktivnosti, po prestanku prookacije; nad levim po regionima se registruje korelat vaskularne glavobolje; za vreme fs-a, stabilna. N ema fokalnog nalaza i nema specificnih grafoelemenata. Zakljucak: osnovna aktivnost je alpha tipa, spora varijanta. U toku provokacije se registruje korelat vaskularne glavobolje. Nema fokalnog nalaza i nema znakova za aktuelno prisutnu epileptiformnu aktivnost. Unapred zahvalna zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 02. 07. 2010.

Komentari na pitanje: #64065

    • Neurologija (2286) osnovna aktivnost je srednje izrazena, visoko voltirana, 80-100uv, lako iregularna i spora alpha (8-9cps, subdom 10) i subdom theta (6-7cps) i sa srednje izrazenim efektom vizulne blokade. Nema signifikantne asmetrije strana po vrekvenci i amplitudi. U toku hvc-a pojava znatnnijeg usporenja bi-t i pojava retkih bifazucnih ostrih i el pozitivnih ostrih talasa, akcentuirano nad levim to regionom i koje se po prestanku provokacije gubi. Za vreme fs-a stabilna. . . . . . To pise u izvestaju specialiste, dete ima 11god i pao je u nesvest 3 puta ali da kada je pao imao okrenute oci i poplavio je kao i grcenje, dobio je da pije eftil i omega 3 i za tri nedelje treba da se uradi transaminaza kao i vreme krvarenja; kontrola. . . . Molim vas da mi malo bolje objasnite i jeli je to nesto opasno. . Hvala unapred.

    • Hvala vam puno na tumacenju poslatog eeg nalaza. Istina je da je dete poslato na eeg zbog ucestalih glavobolja (2-3 puta mesecno) . . . Glaobolje nikada nisu bile pracene gubitkom svesti i netraju duze od 30 min. Obicno prestaju po uzimanju paracetamola. . . Posto u nasem slucaju nije preporuceno uzimanje brufena zbog dg bronhijalne astme. Hvala vam jos jednom. .