Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6396

    Popstovani Dr Nikola, pisao sam Vam 26.03.2008 kada sam prepisao laboratorijske analize i rekli ste mi da imam blagu infekciju. Takodje, ste mi napisali da cisticne promene mogu biti i bez tegoba. Pre toga sam Vam pisao 27.02.2008 kada ste uspesno konstatovali ovim putem upalu sinusa. Sada nakon 2 meseca(nisam Vam pisao ranije jer sam lecio sinuzit a zdravstveno stanje je ipak bolje nego sto je bilo pre dva meseca) i dalje osecam tegobu ali samo sa leve strane glave. Malo je nezgodno opisati ali od gornje granice uha nekih 15-20cm(inace, bas tu imam oziljak od pre 20 godina kada sam pao na kamen) i taj osecaj nije bol vec vise osecaj nekog pritiska na lobanju iznutra. On varira a bilo je nekoliko dana kada je potpuno nestajao. Uzimao sam na svoju ruku 2-3 dana po 1 bensedin dnevno i tada mi je bilo odlicno. Kada podignem oci iznad osetim neku vrstu zatezanja u tom delu a kada prodjem rukom on nestane na 5 minuta. Sa svim onim analizama sam se konsultovao do sada vise puta sa 3 neuro-psihijatra i receno mi je da ne radim nikakve dalje analize poput CT skenera jer na snimku MR nema patoloskih promena a da ima bilo sta slicno videlo bi se. Takodje, njihova misljenje za koje garantuju 90-99% jeste da je taj simptom posledica moje dioptrije(tacnije, ocnih nerava koji su smesteni do polovine/temena glave). Konstatovana mi je dioptrija levog oka -2 i desnog -4 a cak mi je oftamolog rekao da moram nositi -2 jer oci ne prihvataju neku drugu dioptriju...Nekada mi je bolje sa naocarima, gore ili isto. Drugo misljenje jeste radiologa koji je citao snimak: a to je da od ovih nestabilnih promena vremena ja imam mnogo vecu osetljivost zbog tih cista i da je vrlo moguce da zbog njih osecam pritisak mozga na lobanju ali da garantuje da nema nikakvih patoloskih promena jer bi se sa MR videlo kao i da ne trebam da pijem lekove mada to za lekove bi ipak ostavila nekom adekvatnom neurologu. Uvazavajuci Vase misljenje jer ste uvek bili u pravu, interesuje me Vas savet. Ja sam odlucio da odem u Julu za Grcku na odmor u trajanju od 14 dana a nakon toga ukoliko se ta prisutna tegoba i dalje nastavi ne znam da li i sta dalje da radim.