Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #63863

    Postovani doktore, zamolila bih vas da mi protumacite sledeci nalaz mr pregleda lumbosakralne kicme- pregled je uradjen u standardnoj tse sekvenci u sagitalnoj i aksijalnoj ravni u nivoima l3-4, l4-5 i l5-s1, definisan t1w i t2w relaksacionim vremenima. Ispravljena fizioloska lordoza lumbosakralne kicme. Prsljenska tela ls-kicme su normlanog is i kostane srzi, ocuvanog visinskog promera, pocetno degenerativno izmenjena. Iv prostor nizeg visinskog promera od l3 do s1, a pripadajuci iv diskusi na svim nivoima degenerativno izmenjeni. U nivou l3-4 uocava se dorzomedijalno, dorzolateralno levo protuzija iv diska lakseg stepena koja delimicno isunjava levi iv formaen i komprijume duralnu vrecu i levi radiks l4. Takodje se u nivoima l4-5 uocava dorzomedijalno, paramedijalno desno stari prolaps iv diska sa intraforaminom komponentom i kompresivnim efektim na duralnu vrecu i oba radiksa l5, vise desni koji je potisnut u polje. U nivou l5-s1 uocava se da je iv disk napetog anulis fibrozusa i u kontaktu sa levim korenom s1. Kicmena mozdina u prikazanom segmentu uredne morfologije, bez pat. Signala intramedularno. Medularni konus se zavrsava u nivou l1. Zakljucak: discus herniae l3-4 et l4-5. Koliko je stanje ozbiljno? I sta treba preduzeti? Unapred zahvalna