Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #63656

    Postovani doktore da li bi mogli protumaciti moj eeg izvestaj u pasivnom eeg-u osnovna aktivnost srednje izrazena, srednje i nize voltirana, umereno iregularna, dominacija 10 a subdominacija 11-12 cps. Vvizuelna blokada osrednja. Za vreme hv bez promena. Povremeno iznad levih temporalnihregiona talasi 6-8 i 5 cps. Nema specificnih grafoelemenata zakljucak nespecifican nalaz koji ukazuje na umereno do srednje izrazenu cerebralnu disfunkciju elektrokortikalno ispoljenu povremeno iznad levih t regiona. Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 24. 06. 2010.

Komentari na pitanje: #63656

    • Molim tumačenje eeg dečaka od 2, 8 godine. Eeg u spavanju dizritmičan. Registruju se fazni fenomeni prve i druge faze sporotalasnog spavanja bez signifikantne asimetrije strana. Vretena spavanja sinhrona iregularnog aspekta. Tokom odvođenja se u nekoliko navrata iznad fcp regiona desnostrane akcentuacije registruju u manjim grupama srednjeviše voltirani degranirani strmi i zaoštren strm talasi sa povremenom tendencijom ka iradijaciji na homogene regione kontralateralne hemisfere i povremeno bilateralnom grupisanju.