Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #63579

    Vec duze vreme imam povremeni bol u krstima: kada iz sedeceg polozaja ustanem rukama moram da se odgurnem od neku podlogu da bih se ispravila, dok hodam u sekundi me presece bol i desna noga mi klecne. Radim u banci i mnogo sedim desi se nekada da ni jednom za celo radno vreme ne ustanem. U poslednja 3 meseca a mozda i vise ti bolovi su sve cesci i poceo je da me boli desni kuk i da mi trnu tri prsta na nozi. U domu zdravlja sam trenutno na terapiji eforeza, tens i uz a dobila sam i izvestaj radiografije ls kicme u 2 pravca: spondylosis lumbalis incipiens, discopathia l3-l3, l4-l5, et l5-s1. Kako na kontrolu sa snimkom idem po zavrsenoj terapiji interesuje me sta dijagnoza znaci i da li je ozbiljniji problem? Imala sam porodjaj pre 29 meseci posle kog je bol u desnom kuku bio intezivan pa me interesuje i da li cu imati vecih problema u drugoj trudnoci koju planiram. Pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 23. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o isijasu zbog verovatne discus hernije u slabinskom delu kicme. Obican rentgen koji ste radili ne prikazuje tacnu situaciju zato morate uraditi mr ls kicme ili ct ls kicme (l4, l5 i l5, s1) , kao i emng nogu. Javite se sa nalazima. Do tada preporucujem tbl. Dexomen 2x1 kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1 za opustanje misica slabinskog dela i tbl. Milgamma 100 2x1 za ishranu pritisnutog nerva.