Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6354

    Ja sam postavio pitanje u vezi Lazarevicevog znaka i bola u prstima stopala. Evo nesto vise podataka: na MR sam otisao zbog bolova u lumbosakralnom delu kicme koji se pojacava pri sedenju i hiperekstenziji. Bol je prisutan i u desnom gluteusu i pri eksternoj rotaciji desne noge u gluteusu se cuje pucketanje (kao kad kiropraktor vrsi repoziciju zglobova). Povremeno imam blag bol u spoljnom delu potkolenice i u stopalu, nekad dorzalno, nekad taban, nekad lateralno. Rekli su mi da MR ponekad moze da bude lazno negativna iako postoji hernija jer se radi lezecem polozaju bez prisustva kompresivne sile. Da li je moguce da postoji hernija koja bi bila vidljiva samo na snimku koji bi se radio u sedecem polozaju. Hvala na izdvojenom vremenu.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Postovani,
      sto se tice simptomatologije za discus herniu tu je, ali nje nema. Sto znaci da postoji natezanje prostora i prsljena koje ce u daljem toku mozda dati discus herniu (zavisi i od vas i vaseg ponasanja). Uglavnom se sve discus hernie vide na MR u lezecem polozaju. Ako zelite mozete proveriti sa CT om LS kicme koji je takodje dobar za taj deo kicme ali terapija je u tom stadijumu ista. Preporucujem terapiju tbl.Movalis 7,5mg 2x1, drag.Beviplex 3x1, tbl.Tetrazepam 1x1, uz fizikalnu terapiju.