Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #63484

    Od svoje 10. Godine moja ćerka (1991. God.) ima krize svesti. Prve tegobe su se javile 6 meseci nakon emotivnog stresa 2001. Godine - ukočenost u snu a potom i u budnom stanju uz trnjenje ruke i jezika. Napade ima nekoliko puta godišnje i to uglavnom u toku sna ili neposredno posle buđenja. U novembru prošle i aprilu ove godine u snu je imala seriju od 5 napada. Od terapije od početka pije tegretol a od pre dve godine i eftil. Eeg nalazi su uvek u granicama normalnog. U maju ove godine nosila je holter gde je u periodu nrem faze spavanja registrovano ukupno 43 puta kompleksi št, višestruki šst gotovo samo u f3, od toga 36 puta u nizovima dužim od 4 sek, najduže do 28 sekundi. Sinhrono sa ovom aktivnošću registrovani su pojedinačni kšt jednom i u t3, jednom u f4, a par puta u svim odvodima generalizovano. Zaključak holter eeg pregleda: epileptiformno izmenjen holter eeg frontalno levo po tipu lokalizovane i dobro ograničene specifične aktivnosti. Radi se o primarnoj disfunkciji precentralno frontalno medijalno, najverovatnije na konveksitetu gornje ili srednje frontalne vijuge. Indikovan je pregled mr glave, koji je obavljen 16. 05. 2010. Na vma. Nema patoloških promena, ali ne razumem dve sledeće rečenice: -uočava se sinisktrokonveksna devijacija nazalnog septuma. - uočava se incipijentna redukcija nešto ispred starosne dobi bolesnice. Molim vas da mi pojasnite šta ovo znači i da li bi po vašem mišljenju trebalo da obavi još neke preglede. Puno hvala