Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #63012

    Postovani, moja beba je rodjena 3. Juna 2010, normalnim putem. Konstatovana je prisutnost ciste septi pelucidi dijametara 6x3 mm. Ehoto mografski pregled obavljen kroz veliku fontanelu koja je normalnih dimenzija. U veliko i malo - mozdanim strukturama nema znakova postojanja akutne ili posledica ranijih hemoragija, inflamatornih ili kongenitalnih maloformacija. Komorni sistem normalnih dimenzija lezi u sagitalnoj ravni bez pomaka. Preporucen je ponovni uz glave za 6 meseci. Zanima me koliko je opasna ova cista i da li moze dovesti do nekog poremecaja kod deteta? Hvala unapred, zabrinuta majka.