Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #62830

    Postovani, imam 27 godina, nisam pusac, visine 170, tezine 59 kg. Imam problem sa koksaki virusom, vec duze vreme, sa tim sto nije na vreme otkriven, a ja sam u medjuvremenu radila, u 2008. God. Vezbe za kicmu. Nadjena je i regurgitacija mitralnog i trikuspidnog zasliska 1+, i zadebljan perikard. Na koliko vremenski treba da se radi ultrazvuk kontrola? Holter cekam skoro godinu dana. I, da li smem da koristim beconase sprej, zbog problema sa sinusima, obzirom da je kortikosteroidni preparat? Imam i menijerovu bolest, koja takodje nije otkrivena na vreme, post myopericarditis. . Miom uterusa 27x27mm. Imala sam ranije cesce glavobolje, utvrdjena je migrena. Imam degenerativne promene u vratnom delu kicme, skoliozu i spodilozu. Zanima me sta je cisterna magna, prosirena je, to je sa magnetne rezonance? Kao i eeg, ubrzana je peta aktivnost, sta to znaci? Obzirom na glavobolje povremene, kada sam merila temp. Bila je #7 sa 2, 3, 4 (kako kada) hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 10. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Holter mozete i privatno uraditi, ne morate cekati godinu dana, ipak je zdravlje u pitanju. Svi istali simptomi su propratni, posebno temperatura. Za glavobolje mozete uzeti tbl. Mg 240 forte 1x1, tbl. Dexomen 2x1 po potrebi. Nalaz na mr i eeg ne izlaze iz granica uobicajenog, tj. Nisu patoloski.