Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6275

    Postovani doktore, imam 39 godina .U zadnjih par meseci osecam trnjenje desne polovine tela (lica,ruke i noge).Neuroloski pregled je uredan.Krvna slika u granicama normale,pregled ocne duplje takodje.U zadnjih par dana povremeno osetim strujanje kroz desnu ruku i oduzetost leve noge kada i ne mogu da kontrolisem pokrete.Od terapije sam koristila beviplex tbl.2x1 i Ksalol 2x1.Preporuka lekara je MR, a s obzirom da se na takvo snimanje ceka i po par meseci imam li razloga za zabrinutost?

    Odgovoreno: 06. 06. 2008.
    • Postovana,
      ne mogu sa sigurnoscu da vam kazem da li je ozbiljna situacija ili ne. Bitno je uverenje neurologa koji vas je pregledao. Bez daljeg da treba da se uradi MR mozga (moze da se uradi i privatno) a u medjuvremenu dok cekate na MR moze da se uradi i CT mozga koji se manje ceka i sa kojim cemo iskljuciti mogucnost nekih oboljenja ali ne i svih. U medjuvremenu izbegavajte vece napore i boravke na suncu. Javite se sa nalazima.