Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #62605

    Postovano doktore, pre 5 godina dijagnostikovan mi je turetov sindrom na institutu za neurologiju u beogradu. Prvi tik dobila sam u 5-oj godini, a ozbiljnije ispoljavanje je pocelo u 20-oj godini kada su i zivotni zahtevi postali ozbiljniji. U porodici je mama kao mala imala 2, 3 tika kratko vreme i to je iscezlo. Imam sirok dijapazon tikova srednje jacine, vokalne manje, bez koprolalije. Najvise grimase lica, izvijanje vrata i groktanje. Pila sam seroksat i rivotril 3 godine, malo su me opustali i za neku nijansu pomagali. Probala sam i orap, ali mi nije odgovarao. Sada ne pijem nista jer planiram trudnocu, imam 33 godine. Eeg nalaz mi je dobar kao i skener glave i ostali nalazi koji se vrse na pomenutom institutu i institutu u palmoticevoj koju sam posetila zbog pomenutog sindroma. Isprobala sam i razne alternativne metode, kao i psihoanalizu i psihoterapiju. Druge zdravstvene probleme nemam, sem jako neredovnog menstrualnog ciklusa, oduvek. Pocela sam da pijem lecitin, soja preparat za koji sam procitala da se preporucuje za neuroloske probleme, ali me estrogen u njemu malo plasi zbog potencijalnog zaceca. Da li uopste lecitin moze da mi pomogne i u kojoj dnevnoj dozi? Pokusacu i sa transkranijalnom magnetnom stimulacijom, za koju sam cula. Sta mislite o tome? Molim vas da mi date predlog kako da pomognem sebi? Unapred, hvala.