Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #62563

    Postovanje, radi se o mladicu 1974. Godiste. Neurolog u lokalnoj bolinici se konstatovao dijagnozu als sus. G 12. 2. Upucen je na lecenje u kc beograd. Ako se ispostavi, posle detaljnih analiza u kc, da se ipak radi o als-u kakav je tok bolesti? Da li je istina da je bolest toliko progresivna da se gotovo uvek zavrsava fatalnim ishodom sa simptomima koji su opisani (potpuno gubljenje funkcija misica, govora, disanja, gutanja. .) ? Postoje li nekakvi laksi oblici bolesti? Unapred zahvalna jadranka

    Odgovoreno: 06. 06. 2010.

Komentari na pitanje: #62563

    • Dr sci. med. Nikola Vukašinović 26. 06. 2010.

      Postovani, moguca su slicna oboljenja koja se sva svrstavaju pod amiotroficni sindrom. Ali je vam ne mogu vise reci samo na osnovu vasih podataka. Nezamenljiv je neuroloski pregled i dijagnostika koja prati pregled (emng u prvom redu) . Pozdrav

    • Postovanje, unapred se izvinjavam sto cu mozda zvucati nezrelo i naporno ali pocinjem da se osecam nemocno! U kc na pregledu koji je bio potuno isti kao i pregled u lokalnoj bolnici, ponovo je samo potvrdjena sumnja u als i zakazano mu je lezanje i ispitivanje na institutu tek 26. Avgusta. Da li postoji neka bolest koja ima slicne simptmome kao als, ustvari da li je moguce da se posle detaljnih ispitivanja utvrdi da uopste nije rec o als-u? Nekeko ne mogu da se pomirim sa cinjanicom da, neko ko ima 36 godina, ceo zivot je zdrav, prav bez ikakvih zdravstvenih tegoba, tako oboli? Jos samo jedno pitanje, posto je vec vidljiv pocetak gubljenja misicne mase na levoj ruci, postoji li bilo koji nacin da se to, ako nikako drugacije samo od sebe zaustavi. . . ? Ocajna sam, ali ipak realna pamolim samo za sto konkretniji i detaljniji odgovor! Hvala puno