Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6247

    Sto se tice nalaza, jos tada sam pocetne uradio u Austriji pise ovako, sad prevodim sa nemackog, MRT mozdanelobanje, 1,5 T, axialni i coronarni slojevi, pise da sam se zalio na nesvesticu i padanje na desnu stranu sto je istina, rezultat umanjeno involutivno prosirenje frontalnih mozanih brazdi, inace neupadljiv nalaz na cerebralnim strukturama bez znakova prosirenja prostora ili gradjenja "herd", (ne znam sta je), u smislu jednog demyelisierenden erkrankung, demijelizirajuceg oboljenja,izvestaj o pregledu porfirina u urinu pozitivan, nalaz elisa testa nereaktivan (HBsAg, Anti HCV).Nalaz i misljenje specijaliste bez subjektivnih tegoba, nema ppov t, lab nalazi osim hioerbilirubinemije b.o. transaminaze mirne Hiperfibilirubinemiju ima majka. U posle uzimanja uzorka krvi poslali su me zbog zutila na detaljan pregled ustanovio se povisen bilirubin, sto se daljih pregleda tice nalaz radiologa snimak cervikalne kicme u dva pravca foramen arquale na atlasu (anatom.varijacija).Pocetne unkartroticne promene na vc 5-6. i.v. prostori su odrzani.Transverzalni nastavci VC 7 su obostrano razvijeniji. na fizikalnoj terapiji me salju kod neurologa ciji zakljucak glasi: EMG nalaz ukazuje na postojanje radikularne lezije C6 i C8 miotoma desno umerenog stepena, bez znakova aktuelizacije.ENG parametri su uredni.radio sam terapiju tri nedelje bilo je poboljsanja ali cela desna strana je i dalje opustena operisao sam bruh desne strane, poceo sam nedavno da treniram desna strana je slabija i primetno manja kroz trening, primecujem da su na desnoj strani lica misici nesto opusteniji dok su nna levoj zategnuti, kao da imam rupu sa desne strane iznad uveta kod slepoocnice, vrtoglavice su sad manje ali kad sam uzbudjen ili u guzvi pojavljuju se, imam slabosti i u desnoj nozi kao da ne slusa uvek, dok trcim uvek povredim desnu nogu jer se oslanjam na nju vise, desna mi je nekako slaba, da li je moguce da sam pretrpeo mozdani udar pre tri godine?, probao sam sve i bio svuda ali nije pomoglo, utice i psihicki jer neznam zasto cela desna strana, levo rame podizem na gore kad hodam i zategnutije mi je, verovatno zbog misica. Sta mi je i sta sad da radim?. Unapred zahvalan Knezevic Vladimir , ps. cak sam isao i kod kojekakvih kiroprakticara. Hvala

    Odgovoreno: 05. 06. 2008.
    • Postovani,
      kako ste mi opisali (preveli) mada se i sa nemackog zakljucuje da su na MR nasli plakove suspektne na demijelinizaciono oboljenje. Ono sto vam, preporucujem je da se narednih dana javite neurologu na nekoj od vecih klinika u zemlji (ne znam odakle ste) gde ce nastaviti dalju dijagnosticku obradu (SEP, LP). Obavezno ponesite te snimke. Cujemo se ako ima nejasnoca.