Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6205

    Pre izvesnog vremena,napao je moj organizam virus koji tad jos nije bio otkriven,ali postavljena je dijagnoza poli radiculo neurit da bi vas molila da mi malo vise pojasnite o tom oboljenju.Ja se sad dobro osecam ,ali muce me sumnje dali ikada moze da se povrati taj virus i sta je uopste to oboljenje.

    Odgovoreno: 04. 06. 2008.
    • Postovana,
      ako ste mi tacno napisali tom oboljenju sinonim je Syndroma Guilain Barre. Radi se o padu imuniteta nakon virusnih infekcija (prehlada, herpes i sl.) gde se nakon toga desava jednostavno receno upala nerava sa polimorfnim tegobama (trnjenje, slabost ruku, nogu, moze i otezano gutanje i sl.). Dijagnostikuje se pomocu EMNG (elektromioneurografija). Ne mora vise nikada da se ponovi ali se u manjem broju slucajeva ponavlja. Bitna je rehabilitacija nakon toga sa redovnim neuroloskim kontrolama i eventualno preporucenom terapijom. Ako imate jos nejasnoca javite se.