Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6189

    Postovani doktore, na pregledu kod neurologa, mom suprugu je uspostavljena sledeca dijagnoza: Monoparesis l.sin. inferior, Lumboischialgia l.sin. i prepisana terapija: Dexason tbl. 0.5mg 3x2 7 dana, a potpm 2x2 7 dana (uz Quamatel i KCL pulvis). Upucen je i na Rtg L/S kicme i MRI L/S i TH dela kicme. Na pregled je otisao zbog osecaja utrnulosti leve potkolenice i stopala, uz osecaj blage slabosti u levoj nozi. Suprug vec 3 dana koristi terapiju, ali oseca mucninu. Pitanje je da li je Dexason zaista neophodno piti pre rezultata MRI? Snimanje je zakazano tek za 30.07.08. da li prekinuti sa terapijom i postoji li mogucnost da se koristi neki drugi lek?

    Odgovoreno: 03. 06. 2008.
    • Postovana,
      kortikosteroidi su neophodni za lumboisialgiju jer oni "odradjuju" veci deo posla - smanjuju otok nerva koji je komprimovan u kicmenom stubu. S tim sto je bolje ici sa inekcijama koje manje iritiraju zeludac i brze deluju. Moj predlog bi bio: amp.Dexason II, amp.Movalis I, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I sve intramuskularno, tj. u misic, 5 dana, jednom dnevno. Potom se javite radi dogovora na dalje. Obavezno je mirovanje, izbegavanje susenja znoja na njemu, spavanje na tvrdjoj podlozi i bez vezbanja dok ne stignu nalazi. Postoji i varijanta snimanja privatno.