Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6188

    Poštovani doktore Vukašinoviću molila bih Vas da mi protumačite ovaj nalaz. Kraniogram gore: razređenje koštane strukture frontoparientalnog svoda lobanje. Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2008.
    • Postovana,
      radi se o razredjenju - smanjenju gustine kostiju koija gubi svoju strukturu. Obicno se javlja kod osteoporoze i tada bi trebalo uraditi denzitometriju (javiti se reumatologu). Medjuitim moze biti uzrokovana i drugim promenama zbog cega bi tebalo uraditi dodatna snimanja (CT mozga, MR mozga), sve zavisno od tegoba i klinickog nalaza neurologa.