Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #6081

    Poštovani doktore, bit cu kratka sa svojim pitanjem jer me jedino interesuje vaša prognoza napredovanja bolesti! Naime ocu mog prijatelja koji ima 65 godina već prije 4 godine konstatovan je tumor prostate koji nije moga biti liječen operativno zbog velike visine PSA pa su primjenjivane samo tablete i neke inekcije, medjutim bolest je uznapredovala i došlo je do metastaze na mozgu i kostima. Trenutno nema velikih bolova sem povremenih glavobolja, ali gubi mu se pamćenje, vid, nekontrolisano mokri, ne snalazi se ni u vremenu i prostoru a zadnjih dana sve teže hoda tj. gubi ravnotežu, većina ljekara je savjetovala samo davanje manitola i ljekova za smanjenje bola-trodon a ostalo nikakva terapija, pa me interesuje da li postoji neka terapija koja bi se smjela u ovom stadijumu primijeniti i koliko obično ovakva stanja traju??? Veliko hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 02. 06. 2008.
    • Postovana,
      niko vam ne moze sa sigurnoscu reci koliko ova stanja traju. Traju dok mozdano tkivo izdrzi. Uz Manitol mora da se daju i amp.Dexason pocev od 2x2 (na 12h po 2)pa do 4x2 (na 6h po 2) venski ili u infuziji Ringera ili NaCl da bi se pojacao antiedematozni efekat jer promene na mozgu napreduju i nesto svojim rastom a nesto i otokom oko sebe komprimuju mozak i daju pomenutre tegobe. Za bolove amp.Trodon po potrebi.