Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5947

    postovani, imam 33 godine. Imam problema sa kičmom i česte glavobolje, trnjenje leve ruke i noge kao i utrnulost trećeg nožnog prsta. Na snimanju su mi dignosticirali na vratu skoliotične promene,a rtg L-S dela kičme u dva pravca izražene dekstokonvensknu skoliozu sa rotiranim telima pršljenova. Da li mogu od tih promena da imam glavobolju i pri savijanju glave na dole pritisak. Imam samo jedno dete i razmišljam o drugom da li bih sa ovakvim promblemima smela da se usudim na drugu trudnoću s obzirom da je od prve prošlo 11 godina zbog raznoraznih problema koje sam imala. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 29. 05. 2008.
    • Postovana,
      moze se javiti glavobolja od ovih promena. Uvek pored toga treba proveriti i krvni pritisak i vid. Da bi se stanje kicme bolje sagledalo a samim tim i dala prognoza za izdrzljivost kicme u trudnoci preporucujem da uradite MR (magnetna rezonanca) vratne i lumbo sakralne kicme. Potom sa nalazima mozemo da pricamo nesto vise jer obican rentgenski snimak ne vidi mnoge stvari.