Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5917

    postovani. rodjak mi je pre dve godine imao mozdani udar,tjs. intracerebralna hemoragija. leva strana mu je bila totalno oduzeta, ali se postepeno vraca. koliko dugo posle mozdanog udara moze da traje rehabilitacija da bi sre i dalje povratila motorika i senzibilitet. hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • Postovani,
      relativno je vreme za koje bi se oporavila motorika i senzibilitet posle mozdanog udara ili kako ste napisali intracerebralne hemoragije. Kod nekoga bude za mesec dana a kod nekog nekoliko godina. Bitna je uporna rehabilitacija u svim vidovima (kucna, ambulantna u banjskim lecilistima) uz simptomatsku terapiju (ako postoje grcevi u ekstremitetima koji su bolni pri vezbanju tbl.Sirdalud ili tbl.Tetrazepam, tbl.Vit C 1000mg 1x1, eventualno antihipertenzivna ako je hipertenzija bila uzrok hemoragiji, tbl.Tanakan 3x1 i sl.) sto je vec, verovatno, njegov neurolog ordinirao.