Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5869

    Postovani doktore imam 43 godine i pre dve godine mi je dijagnosticirana :Discus herniae L5-S1 M50 Lumboishialgia lat.sin posle iznenadnog bola u Ls delu i duz leve noge.Posle uvodnog lecenja amp.Movalis i popravljanja stanja bio sam na rehabilitaciji u Niskoj banji 16 dana 2/07 na terapijama EF duz leve noge,UZ za PVM LS dela,kineziterapije. Stanje mi se popravlja i godinu dana posle nov.2007 ponovo se javlja bol i od januara 2008.krecem sa terapijama fizikalnim : EFN za LS deo i levu nogu,IMP za LS deo.I dalje mi se javlja trnjenje u levoj potkolenici i stopalu i povremeni bolovi na promeni vremena. Nalazi: CT LS dela (od 12/06) Extrusio disci L5-S1 dorsolateralis sin permagna , EMG (od 12/06) Akutna lezija korenova L5-S1 pp S1 levo. Posto i posle silnih terapija imam iste tegobe sta raditi dalje ???

    Odgovoreno: 26. 05. 2008.
    • Postovani,
      koliko se secam vi ste me isto pitanje pitali pre neki mesec. Moj predlo je bio i tada i sada, uraditi MR (magnetna rezonanca) lumbosakralne kicme gde se bolje vidi stanje pomenutog dela a pogotovu sto je CT kicme radjen pre skoro 2 godine i EMNG nogu. Do tada predlazem terapiju tbl.Movalis 15mg 1-2x1, drag.Beviplex 3x1, tbl.Tetrazepam 1x1, mere opreza (izbegavanje fizicke aktivnosti, izbegavanje promaje i susenje znoja na ledjima, spavanje na tvrdjem krevetu). Predlozio bih i rehabilitaciju u Ribarskoj banji ali javite se prvo sa nalazima.