Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5692

    Postovanje jos jednom!Kako me prosli put niste razumeli sada cu se truditi da Vam objasnim malo bolje!Pre skoro tri godine prilikom vadjenja zuba[umnjaka]ostecen mi je nerv{po davanju anestezije ili od samog zuba koji kako su mi posle rekli videvsi na ortopanu raste iz samog nerva]!Nema gde nisam isla,kod svakog stomatologa,oralnog hirurga....Davali su mi razne terapije i Bevipleks 3x1 koje i dan danas pijem!Oralni hirurg me je poslao kod NEUROLOGA>Neurolog mi je dao terapiju TRENTAL,DIPROFOST AMPULU i da nastavim sa BEVIPLEKSOM i poslao me da uradim EEG glave na kojem je sve bilo u redu!Ja terapiju nisam pila zato sto mi lekar opste prakse nije dao recepte i rekao da ti lekovi nisu za mene zato sto sam ja mlada[27]. Malo cu Vam objasni ti moje stanje:10.10.2005.RADJENA JE INTERVENCIJA.GODINU DANA POSLE TOGA DESNA STRANA VILICE MI JE BILA ANESTEZIRANA KAO DA SAM TOG MOMENTA PRIMILA ANESTEZIJU PA JE VREMENOM POSTAJALO MALO BLAZE I ANESTEZIJA SE SUZAVALA,TAKO DA JE OSTALO NA VRHU BRADE I NA DESNOJ STRANI USNE!SADA TRI GODINE KASNIJE NE POSTOJI VISE KLASICNA ANESTEZIJA NEGO MI JE TA STRANA SKROZ NEOSETLJIVA I NA DODIR npr.UJEDEM SE I VIDIM SAMO KRV!!!Ne znam zaista da li cete me opet razumeti,ali sam sigurna da cete pokusati i jako sam Vam zahvalna na razumevanju!!!P.S. Ja sam trazila da mi rade analizu sa "onim"iglicama da vide koliko je ostecenje,taj isti dr.mi je rekao da je on lekar a ne ja!Ja bih Vas molila da mi objasnite hoce li to moje stanje nekada proci ili eventualno da mi date neku terapiju!!!Unapred Vam hvala!!!

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Postovana,
      sada ste jasniji. Ponavljam iz prethodnog odgovora, uradite SEP trigeminusa (evocirani potencijali n.trigeminusa), a terapija koja bi vam mogla pomoci u medjuvremenu i na dalje je drag.Trental 400 2x1 (posle jela), drag.Beviplex 3x1. Sto se tice Diprophosa ili drugih kortiko preparata sada je kasno za njih a tada bi vam koristili. Ovi lekovi se kupuju ne treba niko da vam ih propisuje. Javite se sa nalazom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #5692

    • Imam i ja jedno pitanje o diprofost-u, ako nije problem potrban mi je savet, imam masivno oziljno tkivo na musculus adductor magnus-u i predstavlja mi problem vec godinu i po dana, od terapia sam imao tens, ultrazvucnu masazu, laser. Ali po formiranju oziljka te terapije su izgubile smisao. Radio sam dubinske masaze za contractubex-om i hepatrombin-om, konstantno mesecima ali napretka nema i imam honicne bolove, jedna lekar mi je preporucio da uzmem lokalne inekcije dipofost-a ili depo medrola, kako bi se eventoalno to sredilo, na svakih 21 dan ili mesec dana po jedna inekcija, interesuje me da li bi i koliko to pomoglo?