Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5649

    Postovani, moj brat vec duze vreme ima slabost desne noge i nesto manje izrazenu slabost desne ruke, nesigurnost u hodu, povremene vrtoglavice koje ne traju previse dugo. Uradjena je magnetna rezonanca i u izvestaju specijaliste pise sledece: Redukcija volumena mozdane mase uz prezentaciju znakova leukencefalopatije tezeg stepena. Lipom srednje linije. Sinusitis Brat ima 54 godine. molim vas da nam objasnite o cemu se tacno radi. Unapred Vam hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Postovani,
      MR je opisana kao leukoencefalopatija (oboljenje pojedinih delova parenhima mozga usled slabije cirkulacije i jos puno drugih razloga), sa nalazom lipoma srednje linije (benigni tumor sastavljen od masnog tkiva, prakticno masno tkivo) i upala sinusa ali nista od toga ne opravdava opisanu slabost desne ruke i noge uz vrtoglavice osim ako snimak MR neurolozi ne tumace na drugaciji nacin u kontekstu sa klinickom slikom. Sto znaci da je vrlo bitan neuroloski pregled (uradite ako niste do sada), potrebno je da uradite i komplet evocirane potencijale (EP). Javite se sa nalazima.