Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5487

    Postovani, rekli ste mi da Vam se javim sa konkretnijim informacijama pa Vam stoga saljem sljedece: nitko u obitelji nije imao nikakve vrste epilepsije niti juvenilno mioklonu. Brat ima 17 godina. A EEG nalaz mu glasi: Cerebralna aktivnost je u alfa frekvenciji 8-10Hz niže do srednje voltaz koja se djelomcino blokira otvaranjem ociju. Povremeno kratki generalizirani paroksizmi siljaka i sporih zasiljenih valova s izvjesnom akcentuacijom temporalno desno. Na HV i FS iste aktivnosti EEg je blaze paroksizmalno dizritmican s izvjesnom akcentuacijom temporalno desno. nadam se da ce Vam ovo pomoci da mi dadnete detaljniji odgovor. Hvala

    Odgovoreno: 19. 05. 2008.
    • Postovani,
      EEG jasno ukazuje na epileptiformnu aktivnost, to jest na neki oblik epilepsije sa obostranim promenama koje dovode do napada a najizrazenije temporalno (slepoocno) desno. Uradite EEG sa deprivacijom ili 24h EEG monitoring koji ce verovatno potvrditi nalaz prethodnog EEG i javite se ponovo neurologu (decijem posto ima 17 godina).