Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5433

    Postovani doktore,vec vise od godinu dana imam problema sa stalnim poigravanjem misica i to po celom telu,najvise i najcesce po listovima.Vec sam Vam se obracala sa ovim problemom i savetovali ste EMNG donjih ekstremiteta i ostale krvne analize(CRP,tiroidni hormoni,elektroliti,itd).Sve je to u granicama normale,EMng je cak ponovljen dva puta,ali tegobe su i dan danas iste.Poigravanje se moze videti bilo kad,i stalno je prisutan taj neki osecaj napetosti i strujanja u nogama.Radjen je i Mr pregled vratne i lumbalne kicme.Za lumbalnu kicmu nalaz je u redu,ali za vrat pise :U visini i.v. prostora C6 mala dorzolateralna protruzija mekog jedra po levoj strani koja je u kontaktu sa medulom i korenom C8 levo i u visini prostoraC5 uvecanje dijametra fibroznog prstena bez rupture i hernijacije.Radiolog je rekao da je to malo i da uz stalne vezbe ne bih trebala imati problema (verovatno je mislio na probleme koji na kraju vode operaciji).Medjutim,ono sto mene interesuje jeste da li ipak ovo moze biti uzrok tolikom stalnom igranju misica(od jednog studenta medicine cula sam da diskus na vratu moze dati samo igranje misica na rukama),koje je meni najvise prisutno ipak na nogama,ali osim toga na licu,vratu,povremeno i na stomaku.Molim Vas i da mi date vase iskreno misljenje da li to moze biti i posledica i stalne napetosti ,kao sto misli neurolog kome sam se obracala.Ne bezim od toga da se obratim psihijatru za pomoc,pogotovo sto jesam cesto pod stresom,ali osim ovih tegoba ,ja nemam drugih,a i zabrinuta sam zato sto to traje vec jako dugo.Imam 28 godina.Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 05. 2008.
    • Postovana,

      u pravu je kolega student, tj. promene na vrat odgovarju desavanjima na rukama. Ako je neurolog napisao da je uredan nalaz pre ce biti da su poigravanja misica rezultat napetosti (ja sa ove distance samo mogu da verujem u pregled) te bi u tom slucaju ppomogle drag.Beviplex 3x1, tbl.Tetrazepam 1x1.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #5433

    • Meni stalno pulsira leva noga tako da ne mogu da spavam na miru. Šta može da bude uzrok?

    • Od pre godinu ipo imam diskus herniju (l3 i l4 su udesno pritisli nerve koji idu ka nogama) . Medjutim od pre 5 meseci takodje imam poigravanje misica po citavom telu. Po savetu neurologa uradio sam elektromiografiju i nogu i ruku (detaljan pregled je trajao skoro sat vremena) . Doktor je rekao da nije nasao nista. Potom me je savetovao da uradim snimak mozga (eeg cini mi se) . I tu je sve u redu. Neurolog mi je prepisao vitamin b12, ksalol i cipraleks, za opustanje nervnog i misicnog sistema. Nakon mesec dana nema nikakvih pomaka. Misici i dalje poigravaju po citavom telu. Pre godinu ipo sam prosao svu terapiju (laser, ultrazvuk, mag. Polje, vezbe, zastitni polozaji. . .) . Molim vas za neki savet. Hvala.