Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5331

    Postovani, Hteo bih da pitam sta znaci "Lazarevic desno pozitivan" ili "Lazarevic obostrano pozitian na oko 25 stepeni" itd..., nigde ne mogu da nadjem.

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Lazarevic spada u probe istezanja, tj.ispitivanje istezanja kod lumboisialgije - na koliko stepeni se dobija bol pri podizanju noge (sto su nizi stepeni to je bol veca i intenzitet procesa veci. normalno je da postoji bol na 90 stepeni. Od 60 ka dole je nalaz koji govori za bolni proces na kicmi bilo koje etiologije.