Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5316

    Molim da mi neko protumaci nalaz RTG snimke LS kicme u dva pravca i kaze sta trebam nesto da poduzmem u vezi toga: RTG snimak kicme: blage osteohondrtocine promene od VI 4 do VI 5 prsljena. Umerene osteohondriticne promene od VI 5 do VS 1 prsljena sa umerenim suzenjem intervertobralnog prostora I subjhondralnom sklerozom naspramno pokrivajucih povrsina. Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Postovani,
      nalaz govori za spondilozu - okostavanje slabinske kicme sa suzenjem prostora izmedju prsljenova sto dovodi do trnjenja, bola. Za precizniji nalaz potreban je CT tog dela kicme ili MR jer se ne vide sve promene na obicnom rentgenu. Sta preduzeti zavisi od tegoba koje imate a to niste napisali.