Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5282

    Poštovani 49 mi je godina prije godinu dana mi je utvrdjena HYPERLIPIDEMIJA. uputna dijagnoza Tachycardija non specificata od lijekova koristim Concor,po potrebi ako osječam bol u grudima,Skopruyl 5mg svako jutro. helex 0.2/5 mg.Tri puta dnevno.Sanval 10 mg,navečer 1 tabletu, teVasilip 20 mg.molim vas o kakvoj se srčanoj bolesti radi .napomonjem strastveni sam pušač,alkohol ne trošim,ultrazvuk vena uredan u granicama normale za moje godine nalaz ergometrije uredan bez ikakovih tegoba postignuto opterečenje.molim za objašnjenje o kakovoj se bolesti radi hvala

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Postovani,
      pitanje je vise za kardiologa ali nema veze. Utvrdjena vam je, prema onom sto ste napisali povisena masnoca u krvi (niste napisali da li je to holesterol, kolike su njegove frakcije HDL i LDL ili su to trigliceridi ili, pak oba). Druga dijagnoza je nespecifican ubrzan srcani rad sto znaci nepoznatog porekla. Terapija je OK s tim sto vam je umesto Vasilipa bolji Sortis u istoj dozi. Nije lose da uradite i ultrazvuk krvnih sudova vrata.