Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #5266

    Postovani, molim Vas za savet. Otac mi ima 68 godina i nedavno je bio na neuroloskom pregledu usled nestabilnosti prilikom hoda. Postavljena mu je dijagnoza: MOPS Insuff vertebrobasialris; Polyneuropathia (Obs). Terapija: Oikamid 2+1; Tanakan 40 mgr 3x1; Cavinton 5 mgr 2x1; Berlithion 300 mgr 2x1. Neuro B12 je uzimao samo prvi mesec. Proslo je vec vise od 3 meseca od pocetka terapije i stanje mu je nepromenjeno. Jos uvek otezano hoda, prestao da izlazi van kuce. Ponekad se zali i na vrtoglavice. Da napomenem da nema secer i da mu je uradjen i skener glave - nalazi uredni. Pritisak normalan. Pre godinu dana bio utucen i neraspolozen, od tada pije Flunisan. Operisan pre 6 godina od sarkoma - amputirana leva ruka. Zanima me da li je potrebno promeniti terapiju ili otici na novi pregled, posto mu se stanje sa hodanjem i nogama ne poboljsava nimalo. Hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Postovani,
      prerdlazem da vas otac uradi MR glave, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Terapija je dobra ali zahteva male korekcije: tbl.Cavinton 5mg se piju 3x1 (posle jela), caps.Oikamid 400 se piju samo 2+2+0, tbl.Tanakan 3x1 bez korekcije, tbl.Berlithion 300mg ali 2 tablete ujutro 1/2h pre dorucka (samo se tako piju), tbl.Aspirin protect 100 1x1. Malo previse lekova za mozdanu cirkulaciju ali neka ostanu - ne stete, dok ne uradite nalaze. Potom se javite.