Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #4403

    da li mozete da mi pojasnite sledeci nalaz lumbosakralnog dela kicme: hopoplasticna 12 rebra kompletna sakralizacija L% dekstrokonveksna skolioza s minimalnom torzijom a temenom na L2 rertrospondilolisteza L4 gr I diskartroza na nivoima L4/5 i L5/S1 kao sekvela dugotrajnog prolapsa intervertebralnih diskusa u tim nivoima spondylartroza u nivoima L4:L5 i S1 hvala unapred,

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Postovana, izgleda da generalno imate losu kicmu. Sumnjam da je kicma slaba samo u donjem, slabinskom delu kicme verovatno je slicna situacija i u vratnom delu kicme. Ne znam koje tegobe imate. Ali, da se vratimo nalazu: imate krivu kicmu i uz nju oboljenje diskova prsljenova slabinskog dela kicme pocev od L2 (drugog slabinskog prsljena) sa discus herniama sve do poslednjeg slabinskog i prvog sakralnog (trticnog) prsljena sto znaci ispadanjem prsljenova iz svoje ose kojom prilikom su pritisnuti nervi i imate tegobe koje vec znate (bol u kicmi i nogama uz trnjenje). Pozdrav