Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #4400

    Poštovani doktore, pišem iz Pule, a vezano za mojega sina rođenog 1992. godine. Naime, aktivno je trenirao nogomet od šeste godine. Unatrag 8 mjeseci se je počeo žaliti na nedostatak snage i bol u nogama ( mišići ). Fizioterapeut u klubu je to tumačio kao upalu mišića i umor, međutim nije mu bilo bolje i krenula sam sa njim kod doktora . Nalazi : SE 4, KKS b.o. AP 111 CK 133. RF, CRP bo. EMNG : u ispitanoj muskulaturi donjih ekstremiteta , u mm.quadricceps obostrano se izdvaja hipertrofija mišićnih vlakna sa karakterističnim neurofipoziološkim krakteristikama. Ima elementa radikulopatije L5/S1 desno . H refleks za m soleus obostrano urednih parametra. AA polimiagia -RTG S krelježnice: osteohondroza L4/L5/S1. Dijagnoza : bolest IV diska L4/L5/S1 cum radiculophati L5/S1 . Nakon desetodnevne terapije ( magnet , struja, podvodna masaža, ručna masaža ) stanje je bilo minimalno poboljšano ; Klinički nalaz LS segmenti dinamički kompenziran, napetost PVM obostrano,hispestezije u dermatomu I5 i S1 desno. GMS desne natkoljenice snižena. Nastavili smo sa fizikalnom terpijom još 10 dana ,međutim nije došlo do promjene stanje.S obzirom da živimo u Puli uputili su nas na pregled i kod dr. Stanislava Peharca koji nas nakon pregleda opet upućuje na pregled kod još jednog neurologa , jer smatra da se tu radi o nekakvom neurološkom pregledeu. Sada smo u očekivanju termina kod neurologa, ali ne razumijem više sta se to dešava sa mojim djetetom . Da li da inzistiram na tome da ga pošalju u Zagreb u bolnicu i da tamo napravi kompletne pretrgae ? Unaprijed se zahvaljujem,

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Postovana, radi se o slabosti prsljenova slabinskog dela kicme gde postoji diskopatija zbog koje sin i oseca pomenute tegobe prevashodno u desnoj nozi (jednostavno receno isijas). Predlazem da uradi magnetnu rezonancu LS (slabinske kicme) da bi tacno videli o cemu je rec na disku prsljena (posledica pada na taj deo kicme ili posledica napora). Do tada treba da miruje bez napora, da izbegava susenje znoja na njemu, da spava na tvrdjem krevetu. Predlazem i terapiju ako su bolovi intenzivni: tbl.Rantudil forte 1x1, tbl.Tetrazepam 1x1, drag.Beviplex 3x1. Javite se sa nalazom. Pozdrav