Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2685

    Saljem vam dopunske podatke koje ste trazili u vezi moje glavobolje i  bolova u vratu.Glavobolja mi se javlja na levoj strani glave, u  slepocnicama,pojacava mi se na napor i saginjanje.Ucestalost je skoro  svakodnevna nevezana za ciklus.EEG sam radila u Kotoru i nalaz je bio  uredan.Smeta mi svetlost ali i razgovor,samo da je mir i tisina dok  traje bol.Posle bola se osecam normalno i mogu da funkcionisem kao i  normalni ljudi.Ne smetaju mi promene vremena,reagujem samo na diklofen  injekcije koje samo vrlo cesto primala,trenutno pijem tablete Diklofen  Duo 75mg koje mi pomazu u nekim granicama.Merila sam ocno dno i vid i  sve je u redu.Povracam ali ne uvek za vreme bola.Vid mi se ne  pogorsava.Alkohol ne koristim a za hranu ne znam.Imam trnjenje u levoj  ruci zadnja tri prsta obicno trnu ujutru.Bila sam kod dr.Zidverc  Trajkovic koja mi je dala tablete Indometacin od 75mg od kojih mi se  smanjuju bolovi ali se povecava pritisak koji mi smeta 150/110 i imam  jake glavobolje,moj normalni!  pritisak je nizak 100/60.Kada sam radila skener 28.01.2008. doktor mi  predlaze MR cerikvalne kicme,sta vi mislite o tome?Radila sam  Kolordopler vrata i tu je cirkulacija u redu.   Unapred Hvala,Pozdrav iz Igala.

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Postovana,  na osnovu simptoma koje ste opisali vi imate kombinaciju migrenozne i  kompresivne glavobolje zbog prolapsa u vratnoj kicmi. MRI vratne kicme se  obicno radi kad je u pitanju vratna kicma jer se bolje vidi zbog polozaja  prsljenova i prelamanja zraka od CT, ali ne verujem da ce pokazati vise od  nalaza CT-a koji ste opisali.Trnjenja u tri prsta su zbog promena u  vratnoj kicmi (radikulopatija). Nije lose da uradite EMNG ruku. Ostajem  pri prethodno predlozenoj terapiji uz tbl.Imigran 1 na pocetku napada (ima  ih dve u kutiji) i fizikalnu terapiju. Javite se ako nije bolje nakon  10-15 dana.  Pozdrav