Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2684

    Postovani,  imam 49 godina.Dobila sam Epilepsiju (Grand Mal)1981.god.poslije poroda  nakon 8 mjeseci. Pila sam Phenobarbiton 1x1,i Tegretol 2x2 (po  200mg)sve do 1995-te. Tada mi je doktor propisao da pijem Tegretol po  400mg 3x1 i Phenobarbiton 1x1 zbog cestih napada. Od 2001-e pijem i  Frisium 1x1/2 uvece (zbog ucestalog gusenja i trnjenja desne noge). Od  2006(decembar) prestala sam piti Phenobarbiron koji je zamjenjen  Lamicital-om od 100mg 1 tab. ujutro i 1 tab. uvece ali od 75 mg.Zdnji  put na kontroli EEG-a(24.01.2008), koji nije bio dobar doktor mi je  povisio Frisium na 2x1 i Lamicital 2x1 po 100mg.Molim Vas da mi  odgovorite da li je ovo previse sto pijem tableta, i da li postoji neki  drugi nacin da se moje stanje poboljsa.Hvala

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Postovana, nije previse ako pomaze. Terapija vam je savremena i dobra,  samo mi niste napisali nalaz EEG i niste rekli u poslednje vreme kakva je  ucestalost napada da bih vam rekao da li je dovoljna. Za sada ne postoje  drugi nacini, vrsena su istrazivanja u smislu operativnog lecenja  epilepticnog fokusa ali bez bitnijih rezultata.  Pozdrav