Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2656

    Postovani doktore,vec dugi niz godina imam jake glavobolje lezala sam 2  puta u Risanskoj bolnici na Neurologiji,nisu mi nista nasli a glavobolje  su i dalje prisutne.Uradila sam MR glave privatno u Beogradu,nadjeni su  sinusi i devijacija nosa ,koje sam operisala pre 3 meseca,bolovi u vratu  i glavobolje su i dalje prisutni. 23.01.2008. uradila sam CT pregled  cerlikalne kicme nadjene su spondiloticke promene na C kicmi,prolaps  intercertebalnog diskusa paramedijalno desno na novou C5/C6.Bolovi su i  dalje prisutni zbog kojih zavrsavam u Hitnoj pomoci,nisu mi dali nikaku  terapiju i ja vas molim da mi kazete sta da radim dalje...  Pozdrav iz Igala.

    Odgovoreno: 28. 01. 2008.
    • Postovana,  postoji dovoljan razlog za glavobolje a to je prolaps diska u vratnoj  kicmi. Niste mi opisali da li je lokalizacija glavobolja samo potiljacno i  u vratu ili jos na nekom mestu i karakteristike glavobolja (ucestalost, da  li se pojacavaju na napor i oko ciklusa, da li ih izazivaju alkoholna pica  i neka hrana, da li vam sveta svetlost, promene vremena, da li reaguje na  analgetike, da li imate problem sa vidom, da li uz glavobolju imate nagon  na povracanje i da li se tada vid pogorsava i dr.). Da li ste radili EEG  koji je osnova za ispitivanje glavobolja? Da li imate trnjenja i bolove u  rukama? Za pocetak dok mi ne odgovorite na pitanja uzmite tbl.Rantudil  forte 1-2 dnevno, tbl.Tetrazepam 1x1, tbl.Mg 150mg 2x1 i primenjujte  fizikalnu terapiju vratne kicme kod obucenih lica za to.  Pozdrav