Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2531

    Dobar dan,  Molim Vas,  bratu su mi u hitnoj napisali dijagnozu: Vertigo, te ga poslali  neurologu,  koji mu je, onda, bez objasnjenja, napisao dijagnozu: "Syndroma trunci  cerebri in obs"  Molim Vas da mi date ukratko objasnjenje o cemu se ovdje zapravo radi,  te da li trebamo biti zabrinuti?

    Odgovoreno: 22. 01. 2008.

    • Postovana,  niste mi napisali koje simptome ima brat i da li je hospitalizovan negde.  Postoji elemenata za zabrinutost jer ako je tacno da sindrom mozdanog  stabla moze biti i opasno jer je rec o najvitalnijem delu mozga. Uzroci  mogu biti razliciti: ishemijski inzult (slog), hemoragijski (krvarenje)  ili ekspanzivna formacija. U principu za dijagnozu je najbitnija magnetna  rezonanca sa angiografijom (ako je moguce), u obzir dolaze i evocirani  potencijali (EP), dopler krvnih sudova vrata. Zavisno od nalaza odredjuje  se i terapija. Javite se sa nalazima ili novim informacijama.  Pozdrav