Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2519

    Postovani doktore,   Vec par godina osecam neprijatno trnjenje koje je u poslednje vreme  mnogo neprijatnije i izrazenije. Pocinje obicno nocu, kada me probudi  utrnulost u levoj ruci i osetim napetost ramenog pojasa kao i tup bol  ispod leve lopatice. Zatim osetim i trnjenje glave , a kasnije isvih  ekstremiteta. Ovo mi naravno ne dozvoljava da spavam, pa se jako lose  osecam. Traje par dana i prodje. Cini mi se da se javlja na par dana pre  menstrualnog ciklusa, kada sam i pojacano otecena.Do sada sam uradila  snimak vratnog dela kicme, CD krvnih sudova vrata, MR glave i vrata i  svi su nalazi u redu. EMG nalaz glasi: nije vidjena znacajna  denervacija. Pregledom nije dobijen F odgovor za n. peroneus levo, dok  je za n. radialis produzen. N. tibialis deformisanog izgleda, snizene  motornr brzine provodjenja. Nalaz u celini ukazuje na hronicnu  radikulopatiju c6 levi i l5 levo umereno teskog stepena uz  koincidentalni nalaz kompresije nerava u tarzalnom kanalu.Predlaze se  fizikalna terapija.  Napominjem da mi posle strucne fizikalne terpije nije lakse, ali jeste  posle setnje. Uzimam beviplex tablete povremeno i preporucen mi je jedan  aspirin dnevno. Inace sam 1961 godiste. Da li to moze imati nekakve veze  sa predmenopauzom ili stresom? Da li je potrebno da uradim jos nesto od  nalaza i koja je najbolja terapija protiv nesnosnog trnjenja?  Hvala

    Odgovoreno: 22. 01. 2008.

    • Postovana,  nalazi su u koliziji. Rentgen vratne kicme i MRI vratne kicme su uredni a  nalazi se obiman nalaz na EMNG-u. Taj nalaz govori za cervikobrahialgiju  zbog izrazene spondiloze. Malo je nalaz haotican ili ste ga vi tako  interpretirali - mesaju se nervi gornjih i donjih ekstremiteta. Opisali  ste mi da ste radili snimanja samo gornje (vratne) kicme ali EMNG nalaz  govori za trpljenje i donje (slabinske) kicme. Uradite i MRI LS kicme. Sto  se tice vasih tegoba, mogu se komplikovati u PMS vremenu. Kada su  najizrazenije tegobe preporucujem tbl.Movalis 15mg jedna do dve dnevno po  potrebi, drag.Beviplex 3x1, tbl.Tetrazepam 1x1 uz povremenu fizikalnu  terapiju. Tbl.Movalis ce jedino mozda malo pojacati krvarenje u ciklusu  ali to nije strasno. Javite se sa nalazom.  Pozdrav